KURUMSAL BANNER

AST Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1990 yılında, dizel motorlar, tarım traktörleri, ağır vasıtalar, hafif ticari araçlar iş makinaları ve deniz motorları için yakıt besleme pompaları (mazot otomatikleri), yakıt depo muslukları, yakıt filtre ve parçaları, yakıt filtre kapakları, el pompaları, dinlendirme şişeleri ve tamir takımları üretmek amacı ile İzmir'de kurulmuştur.

Kısa sürede hızlı bir gelisme kaydederek, Massey Ferguson, Chrysler, Cummins, Perkins, Fiat, Iveco, Same, Deutz, Leyland, Landrover, Volvo, Ford, Bedford, Caterpillar, John Deere, Dodge, Magirus, MAN, Valtra, MWM ve bunun gibi birçok marka ve modele uygulanabilen, 300'den fazla çesitli tipte yakıt besleme pompası (mazot otomatigi) üretimi gerçeklestiren bir firma olmuştur.

Mazot otomatiği üretiminde uzman bir kadroya sahip olan AST Otomotiv, bu tecrübesini ileri üretim teknolojileri ve üstün bir kalite kontrol sistemi ile birleştirerek bugün kendi tescilli markası olan “AST” ile Türkiye ve Dünya pazarında en çok aranılan markalardan biri haline gelmiştir.

AST Otomotiv, üretiminin %70’ini, Hollanda, Almanya, Italya ve Ingiltere başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesi ile Amerika Birlesik Devletleri, Avustralya, Güney Amerika, Ortadogu, ve Kuzey Afrika gibi farklı kıta ve ülkelere, direk veya dolaylı olarak ihraç etmektedir.

Firmamız enjeksiyon, pres döküm, saç sekillendirme, kalıp tasarım ve üretim gibi tesisleri kendi bünyesinde toplayarak üstün kalite anlayışını üretimin tüm basamaklarında sergilemektedir.

AST Kalite Yönetim Sistemi, URS tarafından ISO/TS 16949:2009 ve ISO 9001:2008 ile sertifikalandırılmıştır. Sürekli gelişen teknolojisi ve nitelikli elemanlarıyla müsteri memnuniyeti ve ürün kalitesine öncelik veren firmamız, müsterilerine en uygun fiyatlarla en kaliteli servisi sunmayı amaçlamaktadır.